خبر فوری

تخریب رزمگاه کماندو ایران و ادامه درگیری ها در بالا زیراب

گزارش خود را آپلود کنید
تایید نشده
ساخته شده در: شنبه 6 آبان 1391
شهر: بابلسر
با درود

در بامداد سوم آبان ماه 91 اداره اطلاعات سوادکوه به دستور دادستان سوادکوه و با همراهی نیروهای نظامی و انتظامی به نخستین مرکز اموزش رزمی کشور موسوم به رزمگاه کماندو ایران حمله کردند و اقدام به تخریب ساختمانها نمودند. ساختمان "ماهان" ساختمان "طبرستان" و آشپزخانه و همچنین ساختمان "آلاچیق رزمگاه در این یورش تخریب شد.

تعدادی از ورزشکاران موفق به پناه گرفتن در جنگل پیرامون و اختفا شدند و تعدادی هم دستگیر شدند که هنوز اطلاعی از ایشان در دست نیست. همچنین زد و خورد و درگیری پراکنده ای در مسیرهای جنگلی منتهی به رزمگاه کماندو بین ورزشکارانی که برای کمک و دفاع از مرکز اموزش راهی منطقه شده بودند و نیروهای نظامی صورت گرفت که این درگیری ها نیز منجر به دستگیری چند تن دیگر از ورزشکاران و هوادران رزمگاه شد جو امنیتی شهر زیراب سوادکوه و منطقه بالازیراب و کنترل شدید راههای ارتباطی و حتی مسیرهای جنگلی توسط نیروهای امنیتی امکان رساندن آذوقه به ورزشکاران محصور در رزمگاه را سلب می کند.

شهر شاهی که شهر محل تولد بنیانگزار رزمگاه کماندو می باشد نیز تحت کنترل شدید لباس شخصی ها و نیروهای شبه نظامی در امده و بصورت تقریبا نامحسوس خیابانهای اطراف خانه پدری بنیانگزار را تحت کنترل دراورده اند. لازم به ذکر است نیروهای نظامی در حمله به رزمگاه از سلاحهای نامتعارف  و ناآشنا استفاده کرده بودند و به ندرت سلاح های آشنای سازمانی گزارش شده است.همچنین تعدادی از نظامیان از سلاح وینچستر استفاده کرده اند.

این گزارش از نقل قول برخی از ورزشکاران که موفق به اختفا در محیط پیرامون رزمگاه شده بودند بدست امده استرزمگاه کماندو با وجود گذشت بیش از 15 سال از تصویب در سازمان تربیت بدنی در 25 مرداد 1376 تاکنون از هیچ کمک دولتی بهره نبرده است . متاسفانه با وجود پیگیریهای بسیار گسترده در طی این سالها با کارشکنی های دستگاههای امنیتی و دولتی از نعمت آب و برق نیز محروم بوده است همچنین کلیه ساختمانها و تاسیسات تخریب شده طی سالهای یاد شده بکمک ورزشکاران و هواداران این رشته رزمی ایرانی از سراسر کشور ساخته شده بود رزمگاه کماندو ایران نخستین تشکل رزمی فرهنگی امدادی ایرانی است که با تکیه بر فرهنگ اصیل پارسی و قومیت و ملیت ایرانی بر خواسته های مشروع خود پافشاری میکند.

رزمگاه تاکنون چندین بار بدلیل اشاعه فرهنگ ایرانی از سوی نهادهای امنیتی به ضدیت با نظام متهم شده است بطوریکه در زمستان 1387 بنبانگزار رشته استاد عبدالحمید باقریان جمنانی و تنی چند از مربیان و ورزشکاران این رشته توسط اداره کل اطلاعات مازندران دستگیر و از دو تا نه ماه در سلول انفرادی بازداشتگاه کچوئیان ساری بسر بردند نیز پس از دو سال بررسی دادگاه انقلاب و دادگاه عمومی با وجود صدور حکم برائت برای بازداشت شدگان، اداره اطلاعات همچنان بر ایجاد اختلال در زندگی شخصی و حریم خصوصی رزمگاهیان ادامه داد.

چنانکه برخی از ورزشکاران که در دستگاههای دولتی مشغول به کار بودند با وجود داشتن حکم برائت از دادگاه عمومی و انقلاب طی حکمی از گزینش وزارت خانه  متبوعه از کار برکنار شدند. پایان گزارشخواهشمند است نسبت به اطلاع رسانی در این مورد یاری کنید

با تشکر
مهیار از بابلسر
بدرود

نظر دهید

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE