خبر فوری
سیاسی

منتظری: برگزارکنندگان مراسم روز زن در برج میلاد را تحت پیگرد قرار دهید

منتظری: برگزارکنندگان مراسم روز زن در برج میلاد را تحت پیگرد قرار دهید
‎
پنجشنبه 17 اسفند 1396
  • دادستان کل ایران در واکنش به مراسم روز گذشته روز زن در برج میلاد تهران خواستار تعقیب قضایی برگزارکنندگان آن شده.
  • «با توجه به برگزاری مراسم خلاف عفت جامعه و هنجارهای عمومی، برگزارکنندگان و متخلفان باید مورد تعقیب و پیگرد لازم قرار گرفته و با آنها برخورد شود.»
  • در مراسم روز گذشته شهرداری تهران در برج میلاد چند دختر خردسال با لباس‌های محلی اقدام به اجرای مراسم رقص بر روی صحنه کرده بودند.

 

دادستان کل کشور در دستوری خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از او خواسته است برگزارکنندگان مراسم شهرداری تهران به مناسبت روز زن را که روز گذشته (چهارشنبه ۱۶ اسفند) در برج میلاد تهران برگزار شد، تحت پیگرد قضایی قرار دهد.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، محمدجعفر منتظری از عباس جعفری دولت‌آبادی خواسته تا با ورود به موضوع برگزاری این مراسم با متخلفان برخورد کند.

روز گذشته شهرداری تهران به مناسبت روز زن اقدام به برگزاری مراسمی در برج میلاد تهران برای زنان شاغل در شهرداری کرد که در آن تعدادی دختر خردسال با لباس‌های محلی اقدام به رقص و شادی بر روی صحنه کردند.

بلافاصله پس از انتشار تصاویر این مراسم، رسانه‌های اصولگرا و «ارزشی» در ایران با انتقاد شدید از برگزارکنندگان این جشن به ویژه شهرداری تهران این مراسم را «جشن ابتذال» خوانده و خواستار برخورد با آنچه که «حرمت‌شکنی و رفتار خلاف عفت عمومی» خواندند، شده بودند.

بر همین اساس دادستان کل ایران نیز در دستور خود خطاب به دادستانی تهران از مراسم روز گذشته با عنوان «مراسمی خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور» یاد کرده و خواستار «تعقیب و پیگیری لازم و برخورد با هنجارشکنان و متخلفین» شده است.

روابط عمومی شهرداری تهران اما در واکنش به انتقادات فراوان رسانه‌های اصولگرا روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای گفته بود دخترانی که در این مراسم اقدام به اجرای مراسم رقص کرده بودند زیر ۹ سال سن داشته‌اند.

در عین حال این روابط عمومی شهرداری تهران به نقل از محمدعلی نجفی، شهردار، با گلایه از برگزاری برنامه رقص نوشت: «با وجود اینکه ما معتقد نیستیم اسلام دین عزاست اما توجه به ارزش‌ها و رعایت شئونات در اجرای برنامه‌ها ضروری است.» اقدام شهرداری تهران در برگزاری این مراسم و انتقاد گسترده رسانه‌های اصولگرا به سبب آن، واکنش‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته و بسیاری از کاربران با قدردانی از این برنامه به شدت به انتقادات رسانه‌های اصولگرا تاخته‌اند.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

ابهام در وضعیت کارگران گروه ملی فولاد اهواز
بازداشت‌های شب گذشته در سکوت کامل خبری اتفاق افتاد
ابهام در وضعیت کارگران گروه ملی فولاد اهواز
ائتلاف السائرون و فتح در عراق
گفتگوی اتاق‌خبر با دکتر مجید محمدی، تحلیل‌گر سیاسی
ائتلاف السائرون و فتح در عراق
آمار کودکان کار در ایران چه قدر است؟
روز جهانی مقابله با کار کودکان
آمار کودکان کار در ایران چه قدر است؟
زبان بدن دونالد ترامپ و کیم جونگ اون
کارشناسان «زبان بدن» از رفتار دونالد ترامپ و کیم‌جونگ اون در دیدار تاریخی امروز چه برداشتی دارند؟
زبان بدن دونالد ترامپ و کیم جونگ اون
آیا ادعای بحران آب ۹۶ درصدی ایران حقیقت دارد؟
«به‌دنبال تشدید بحران آب ایران، ۵۰ میلیون نفر ناگزیر به ترک محل اقامت خود می‌شوند»
آیا ادعای بحران آب ۹۶ درصدی ایران حقیقت دارد؟

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE