خبر فوری
بین المللی, ویدئو خبری

آیا هکرهای کره شمالی از مانور بمب افکن‌های آمریکایی اطلاع دارند؟

‎
چهارشنبه 19 مهر 1396

جت‌های جنگنده آمریکا بار دیگه بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمدند.

عملیات روز گذشته که درآن بمب افکن‌های آمریکایی «بی وان بی» از پایگاه نظامی اندرسون جزیره گوام درآب‌های اقیانوس آرام پرواز کرده بودند با جت‌های «اف ۱۶»  و «اف ۱۵» کره جنوبی یک شبیه خون نظامی علیه کره شمالی را شبیه سازی کردند.

این  دست مشق‌های نظامی تاییدی بر خط مشی‌ جنگ طلبانه ترامپ در مورد کره شمالی است که متحدین منطقه‌ایی همچون ژاپن نیز متعهد به پیروی از آن هستند.

چنان‌که در پایان عملیات دیروز جنگنده‌های میتسوبیشی « اف ۲» ژاپنی اسکادران هوایی نیروهای مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی را تا پایگاه هایشان همراهی کرد.

ترس واشینگتن از یک حمله اتمی احتمالی از سوی کره شمالی به ایالات متحده آمریکا و متحدینش با فاش شدن راز هکرهای پیونگ یانگ شدیدتر شده است.

هکرها کره شمالی توانسته‌اند کامپیوترهای نظامی کره جنوبی را که برنامه براندازی کیم جونگ اون و چگونگی حمله نظامی به کره شمالی توسط نیروهای آمریکایی - کره جنوبی را ذخیره داشته‌اند هک کنند و به کلیه اسرار فوق سری آن علیه پیونگ یانگ دسترسی پیدا کنند.

بحران شبه جزیره کره فقط به مانورهای نظامی مشترک آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و شلیک موشک‌های پی در پی قاره پیما و نیز آزمایشات اتمی کره شمالی محدود نشده است.

اگرچه رووسای کشورهای جهان از جمله روسیه و چین بارها پیشنهاد فشارهای دیپلماتیک بر پیونگ یانگ را  مطرح کرده‌اند، با اینحال این دو کشور که از حامیان اصلی پیونگ یانگ محسوب می‌شوند در قسمت‌های شمالی اقیانوس آرام در آب‌های بین المللی مشغول رزمایش ناوهای جنگی‌شان طی یک عملیات مشترک نظامی نیز هستند.

مناقشه ترامپ با کره شمالی و تنش‌های نظامی  با این کشور، پنتاگون را هم بر گزینه نظامی علیه پیونگ یانگ متمرکز کرده است.

در همین راستا جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفته: ارتش آمریکا باید آماده باشد تا مطمئن شویم که گزینه نظامی مد نظر رئیس جمهورمان قابل اجراست.  

حال باید دید عواقب این مانورهای تهدیدآمیز و نیز کش‌مکش‌های لفظی سران دو کشور چه آینده ایی را برای مردم این قسمت از خاور دور رقم خواهد زد؟

و آیا دیپلماسی صلح بین المللی قادر خواهد بود قبل از هرگونه حادثه‌ایی که منجر به فاجعه غیر قابل جبران برای جهان شود پاسخی برای لجام گسیختگی‌های نظامی و اتمی شبه جزیره کره پیدا کند.

مطالب بیشتر

برگزیده

احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
ادامه جنجال‌های اخیر محمود احمدی نژاد و نزدیکان او
احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
رفع حصر رهبران جنبش سبز؛ از وعده تا عمل
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
سوئد میان کره شمالی و آمریکا میانجیگری خواهد کرد؟
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین، کاهش گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE