خبر فوری
سیاسی

دیروز احمدی‌نژاد، امروز آملی لاریجانی: آیت الله خامنه‌ای پشت قوه قضائیه درآمد

دیروز احمدی‌نژاد، امروز آملی لاریجانی: آیت الله خامنه‌ای پشت قوه قضائیه درآمد
من و تو
یکشنبه 19 دی 1395
  • آمریکا و انگلیس به دنبال «دینِ گوشه‌ی مسجدی» و دین «در داخل خانه و فقط در درونِ افراد» هستند.
  • کاری به بگومگوهای اخیر رؤسای دو قوه ندارم زیرا موضوع مهمی نیست و به حول و قوه الهی تمام می‌شود
  • جان کری «خوش اخلاق»، مصداق یک دشمن خندان است.

 

 

قابل حدس بود، بگومگوهای حسن روحانی و صادق‎آملی لاریجانی آنقدر برای نظام حساس و غیرقابل توجیه است که دیر یا زود آیت‌الله خامنه‌ای را به واکنش و موضع‌گیری وا می‌دارد.

سالروز تظاهرات انقلابیون علیه حکومت پهلوی در ۱۹دی ۱۳۵۶ بهانه‌ای شد تا آیت‌الله خامنه‌ای تمام قد به اختلاف سران قوه مجریه و قضائیه ورود کند.

او به رسم همیشه این بار هم از دشمنان شروع کرد و هشدار داد آنها به‌دنبال از بین بردن عوامل اقتدار ملی هستند و به دستگاه‌هایی که مظهر اقتدار کشورند حمله می‌کنند.

او گفت، «من کاری به بگومگوهای اخیر رؤسای قوا ندارم؛ اینها به حول و قوه‌ الهی تمام می‌شود، لکن وجود یک قوه‌ قضائیه مستقل و شجاع را همه باید قدر بدانند».

این یعنی مهر تایید او بر عملکرد قوه‎قضائیه فارغ از همه‎ی چیزهایی که در آن می‌گذرد. رهبر جمهوری اسلامی تاکید کرده، «آن چیزی که دشمن را در اهداف خود ناکام می‌کند این است که بتوانیم یک قوه‌ قضائیه‌ مقتدر و یک دولت شجاع و برنامه‌ریز داشته باشیم؛ اینها را باید تقویت کرد».

جهت‌گیری او به عنوان فصل‌الخطاب به سمت قوه‌قضائیه در دعوایی با دولت، یادآور همان روزهایی شد که در اختلاف میان آیت‌الله هاشمی و محمد احمدی‌نژاد، طرف رئیس دولت را گرفت و صراحتاً اعلام کرد که نظرش به نظر او نزدیک‌تر است.

آیت‌الله خامنه‌ای بار دیگر جای پای مسیر گذشته‎ی خود گذاشت و تاکید کرد،اگر ما تنبلی کنیم و به‌وقت عمل نکنیم، دشمن را اشتباه بگیریم و به‌جای «شیطان اکبرِ واقعی»، یک برادرِ ناباب را دشمن بگیریم، ضربه خواهیم خورد.

او افزود، این که تا این حد روی دشمن تاکید می‌کند یک شعار نیست، بلکه واقعیتی مستدل است، او در شرح مصداق این ادعا گفت، «وقتی که وزیر امور خارجه به‌اصطلاح خوش اخلاق آمریکا در نامه خداحافظی خود، به دولت بعدی توصیه می‌کند که "تا می‌توانید به ایران سخت بگیرید و تحریم‌ها را حفظ کنید، زیرا با سخت گیری می توان از ایران امتیاز گرفت"، آیا این دشمن نیست؟ چرا، دشمن است اما یک دشمنِ خندان؛ و رفتار این دشمن خندان با آن دشمنی که ایران را محور شرارت می‌خواند، هیچ تفاوتی ندارد».

رهبر ایران افزود، اینکه گفته می‌شود «دشمن»، یک شعار و یا «دشمن‌تراشی» نیست، و اگر چشم را باز کنیم، دشمن را می‌بینیم.

او در بخش از سخنانش بریتانیا را هم خطاب قرار داد و گفت، انگلیس، استعمارگرِ پیرِ از کارافتاده، اکنون بار دیگر به خلیج فارس آمده و قصد دارد با استفاده از کشورهای این منطقه، منافع خود را به دست آورد و به همین دلیل در حالی‌که خود، یک «تهدید واقعی» است، ادعا می‌کند که ایران، تهدید است.

خامنه‎ای افزود، همچنین محافل انگلیسی در حال برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کشورهای منطقه و ایران هستند و یکی از اهداف آنها، «تجزیه عراق، سوریه، یمن و لیبی» است و در مورد ایران هم همین نیت را دارند اما چون به شدت از افکار عمومی ایران هراس دارند، آن را بر زبان نمی آورند.

به بیان او، انگلیسی‌ها به زعم خود، در حال برنامه‌ریزی برای محدودیت‌ها و تحریم‌های دوران بعد از برجام هستند و همچنین آموزش و تسلیح افراد بومی در منطقه از جمله ایران است تا این افراد به جان نظام اسلامی و ملت بیفتند.

آیت‌الله خامنه‌ای بازهم پرسید، «آیا اقدامات خصمانه انگلیس ضد ملت ایران، دشمنی نیست، آیا دشمن از این، خبیث‌تر می‌توان یافت؟ بنابراین باید دشمن و شیوه‌های دشمنی او را شناخت».

آیت‌الله خامنه‌ای به برنامه‌ریزی و طراحی اتاق فکر [با به گفته او هیأت‌های اندیشه‌ورز] آمریکایی و انگلیسی برای مقابله با دین سیاسی و جدایی دین از سیاست اشاره کرد و گفت، آنها به دنبال «دینِ گوشه‌ی مسجد و داخل خانه و فقط در درونِ افراد» هستند و نه «دینِ همراه با عمل در اقتصاد و سیاست و زیربارِ دشمن نرفتن».

به اعتقاد او دشمن از آن دینی می‌ترسد که دولت، اقتصاد، قدرت، سیاست، ارتش و سیستم مالی و اداری دارد، بنابراین معرفت دینیِ صحیح، منفک نشدن دین از زندگی و سیاست است.

او درباره اقتصاد مقاومتی هم صحیت کرد و گفت، پادزهر مقابله با دشمن همان «اقتصاد مقاومتی» است که بارها گفته‌ایم.

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای یکی از راههای اصلی مقاوم سازی اقتصاد، «رهایی از وابستگی به درآمد حاصل از فروش نفت» است زیرا قیمت نفت، اهرمی در دست دیگران برای فشار به کشورها است».

این در حالیست که کمتر از یک سال پیش، وزارت نفت ایران به دستور او تلاش برای رساندن تولید نفت به سقف بیش از چهار میلیون بشکه نفت در روز را آغاز کرده بود.

بخش اصلی سخنان امروز رهبر جمهوری اسلامی اینجا شروع شد که او «حمله به سپاه، بسیج و شورای نگهبان» را در چارچوب طراحی دشمن برای تضعیف دستگاه‌ها و نهادهای مظهر اقتدار کشور خواند و افزود: «من کاری به بگومگوهای اخیر رؤسای دو قوه ندارم زیرا موضوع مهمی نیست و به حول و قوه الهی تمام می‌شود، اگرچه دشمن به دنبال بزرگ‌نمایی آنهاست اما همه باید وجود یک قوه قضاییه مستقل و شجاع را قدر بدانند».

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کرد: «من همواره از دولت‌ها، از مجلس شورای اسلامی و از قوه قضاییه حمایت کرده و می‌کنم اما باید دید دشمن به دنبال چیست و او را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت».

او ادامه داد، امروز مهمترین اهداف کشور، داشتنِ «دستگاه امنیتی قوی»، «دستگاه نظامی مقتدر و مردمی»، «حرکت عظیم مردمی به نام بسیج»، «روحانیت آگاه به زمان و حاضر در صحنه»، «قوه قضاییه مقتدرِ کامل»، و «دولت برنامه ریزِ دقیق و شجاع» است زیرا با تأمین این اهداف، حرکت ملت ایران موفق خواهد شد و باید هر کدام از این عناصر که موجود نیستند، تأمین، و عناصر موجود، حفظ شوند.

رهبر ایران در این سخنان گریزی هم به رخدادهای پس از انتخابات سال ۸۸ زد و گفت، در سال ۸۸ با به‌راه‌انداختن فتنه به خیال خود کار را به نقاط حساس و باریک رساندند اما ناگهان حرکت عمومی نه دی که از جنس حرکت ۱۹دی ۵۶ بود، همه را مبهوت کرد.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

تیراندازی مستقیم ماموران به سوی دراویش گنابادی
تجمع مسالمت آمیز دراویش مقابل کلانتری پاسدارن از سوی ناجا به خشونت کشیده شد و زخمی برجای گذاشت
تیراندازی مستقیم ماموران به سوی دراویش گنابادی
آیت‌الله نوری همدانی: زنان معترض به حجاب اجباری نخاله هستند
آیت‌الله نوری همدانی: چند زن در تهران حجاب خود را برداشتند و دشمنان فکر کردند انقلاب سست شده است.
آیت‌الله نوری همدانی: زنان معترض به حجاب اجباری نخاله هستند
یک نماینده مجلس: وزارت اطلاعات باید برای ۱۰ سال سکوت در برابر سیدامامی پاسخگو باشد
مقامات امنیتی در ایران مدعی‌اند سیدامامی به مدت ۱۰ سال مشغول فعالیت‌های جاسوسی بوده است.
یک نماینده مجلس: وزارت اطلاعات باید برای ۱۰ سال سکوت در برابر سیدامامی پاسخگو باشد
فرانسه خواستار نظارت بر برنامه موشکی ایران شد
امانوئل مکرون: موشک‌ها برای متحدان فرانسه یک چالش و خطر مهم به حساب می‌آیند.
فرانسه خواستار نظارت بر برنامه موشکی ایران شد
«آزمایش‌های نهایی سیستم دفاع ضد موشکی کمند با موفقیت انجام شد»
این سامانه قرار است تا پایان امسال بر روی شناورهای سطحی نیروی دریایی نصب شود.
«آزمایش‌های نهایی سیستم دفاع ضد موشکی کمند با موفقیت انجام شد»

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE