خبر فوری
بین المللی, ویدئو خبری

تشدید تنش‌ها بین کره شمالی و آمریکا: چین هشدار داد

‎
شنبه 21 مرداد 1396

 

بعد ازهفته‌ها جنگ لفظی بین رهبران  آمریکا و کره شمالی و تهدید یکدیگر به حملات موشکی، امروز «شی جین پینگ»  پا در میانی کرده  و طی تماس تلفنی با ترامپ از او خواسته از اقدامی که باعث تشدید تنشها و شعله ور شدن آتش جنگ در شبه جزیره کره بشه خودداری کنه.

زییس جمهوری چین با طرح این مطلب گفته: پکن از رایزنیهای سیاسی  به ویژه حمایت از تحریم های جدید که از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی،  برای محدود کردن توان نظامی و اقتصادی این کشور تصویب شده، حمایت خواهد کرد.

بسیاری از آمریکایی ها چین را مسئول مستقیم مسلح شدن کره شمالی به بمب های اتمی و موشکهای حامل آن می دانند اما، پکن که حالا نقش میانجی را در این گیر و دار ایفا میکند با دیدی متفاوت نوک پیکان سرزنش را به سمت واشنگتن هم نشانه گرفته و معتقد است:  موضع دائما خصمانه آمریکا  در مقابل کره شمالی باعث ترس و در نتیجه مسلح شدن این کشور، شده.

پکن پس از تکرار تست های موشکی کره شمالی، حالا  خواهان بازنگری  و شروع مجدد مذاکرات شش جانبه ایی که ۸ سال پیش با حضور کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن،  چین، روسیه و آمریکا بدون نتیجه  متوقف شد، است.

در سوی دیگر ور در داخل قلمرو کیم جونگ اون، به نظر می رسد سیاست های پوپولیستی دوران کمونیستی همچنان ادامه دارد:

گزارش شده ۳/۵ میلیون نفر از جمعیت ۲۵ میلیونی کره شمالی برای شرکت در جنگ علیه آمریکا و پیوستن به ارتش اعلام آمادگی کرده اند.  

کیم اون جونگ  که هفته پیش گفته قصد حمله به جزایر گوام را دارد نیز در مقابل  آخرین تهدید ترامپ، حرفهای او را جدی نگرفته و معتقد است که او بلوف می زند.

رییس جمهوری امریکا گفته بود ارتش آمریکا موشک های حامل بمب های هسته ای را بسمت کره شمالی «کد گذاری و قفل کرده» و در صورت هر گونه اقدام نظامی علیه هر گوشه از خاک آمریکا، واقعا پشیمان خواهد شد

در مقابل، بسیاری از مقامات نظامی معتقدند این کیم جونگ اون است که بلوف می زند.

هنوز مشخص نیست که آیا واقعا چین  پاسخ منطقی برای حل این بحران ها دارد یا فقط در صدد نشستن در گوشه ای است که شاهد  شعله ور شدن جنگ بین این دو کشور باشد که سال هاست بر سر مالکیت کل شبه جزیره کره با هم در نزاع هستند.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
ادامه جنجال‌های اخیر محمود احمدی نژاد و نزدیکان او
احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
رفع حصر رهبران جنبش سبز؛ از وعده تا عمل
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
سوئد میان کره شمالی و آمریکا میانجیگری خواهد کرد؟
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین، کاهش گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE