خبر فوری
بین المللی, ویدئو خبری

کره شمالی: همین چند روزه آب‌های گوام را می‌زنیم

‎
پنجشنبه 19 مرداد 1396

 

با شدت گرفتن تنش‌ها بین دو کشور آمریکا و کره شمالی خبرگزاری رسمی پیونگ‌یانگ در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد این کشور در حال بررسی و آماده سازی طرح حمله موشکی به پایگاه ایالات متحده در جزایر گوام در اقیانوس آرام تا چند روز دیگر است.

رسانه‌ی دولتی کره‌شمالی اظهار داشت ارتش این کشور پس از بررسی و تصویب طرح، حمله ی خود را با موشک های دوربرد و میان برد به دستور مستقیم کیم جونگ اون آغاز خواهد کرد. این موشک ها از آسمان ژاپن عبور کرده و درآبهای جزایر گوام تحت کنترل آمریکا فرود خواهد آمد.

تنها چند روز پیش دونالد ترامپ برای کره شمالی خط و نشان کشیده و گفته بود: کره شمالی دیگر آمریکا را تهدید نکند وگرنه با آتش و خشمی روبرو خواهد شد که جهان تاکنون ندیده است.

در این بین، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا هشدار داد اگرپیونگ یانگ به اقدامات و رفتارهای خود ادامه دهد موجب تغییر رژیم در این کشور خواهد شد و باید مطابق قطعنامه‌ی سازمان ملل رفتار کند. او همچنین افزود تقویت دفاع موشکی و قدرت بازدارندگی هسته‌ای ایالت متحده از اولین دستورات رییس جمهور بوده ولی وزارت خارجه آمریکا همچنان به دنبال راه حل‌های دیپلماتیک برای حل بحران است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از جزایر گوام بازدید کرد و گفت: «فکر میکنم رییس جهور خواسته پیام محکمی به زبان خود کیم جونگ اون به کره شمالی بفرستد زیرا به نظر می رسد زبان دیپلماتیک برای او قابل درک نیست. پیونگ یانگ باید بداند که آمریکا از خود، دوستان و هم‌پیمانانش دفاع می‌کند.»

پس از اعمال تحریم جدید سازمان ملل علیه کره شمالی، تنش ها بین دو کشور بالا گرفته است. مقام های هاوایی نیز در حال آماده کردن آژیرهای خطر و آموزش به مردم برای شرایط فوری و ‏رفتن به پناهگاه‌ها در صورت وقوع یک حمله اتمی هستند.

 

 

مطالب بیشتر

برگزیده

زنگ خطر خاموشی سراسری
رضا اردکانیان، وزیر نیرو: شبکه برق کشور دچار فروپاشی شده
زنگ خطر خاموشی سراسری
«ایران از سوریه برود با اسد کاری نداریم»
«متحدان واشنگتن از بیشتر کردن فشار اقتصادی بر ایران حمایت کنن»
«ایران از سوریه برود با اسد کاری نداریم»
تصادف مرگبار اتوبوس و تانکر سوخت در سنندج
به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این نفتکش متعلق به عراق بوده.
تصادف مرگبار اتوبوس و تانکر سوخت در سنندج
براز جان: «آب برای آشامیدن هم نیست»
شورای عالی استان بوشهر:هفتاد درصد جوان بیکار دارد و بی آبی نزدیک به یک ماه است که در دشستان دیده شده
براز جان: «آب برای آشامیدن هم نیست»
بحران کمبود معلم در ایران
مدارس به معلمان بیشتری نیاز دارند
بحران کمبود معلم در ایران

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE