خبر فوری
سیاسی

«برای وزارت علوم سرپرست تعیین می‌شود»

«برای وزارت علوم سرپرست تعیین می‌شود»
‎
یکشنبه 22 مرداد 1396
  • دلیل: رییس جمهوری بتواند در فرصت مناسب وزیر مورد نظرش را معرفی کند.
  • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم: وزیر مورد نظر روحانی کسی خواهد بود که بتواند با ایجاد تحول، رضایت دانشجویان و اساتید را فراهم کند.
  • او همچنین با رد شایعات درباره موافق نبودن رییس جمهوری با بعضی وزیران پیشنهادی گفته: رییس جمهوری تا آخر پشت سر وزرایش خواهد ایستاد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم گفته است برای اینکه تمرکز بر روی ۱۷ وزیر پیشنهادی بیشتر شود، «به احتمال قوی» سرپرستی برای وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین خواهد شد تا رییس جمهوری بتواند در فرصت مناسب وزیر مورد نظرش را معرفی کند.
محمود واعظی که از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی به شمار می‌روند به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است وزیر مورد نظر باید بتواند با ایجاد تحول، مورد رضایت دانشجویان و اساتید قرار بگیرد.
واعظی همچنین در رابطه با دیدار خود با محمد خاتمی در مورد کابینه پیشنهادی دولت گفته است: «ممکن است دیدارهایی با شخصیت‌های مختلف داشته باشم اما این‌که من ماموریت داشته باشم که راجع به کابینه با فردی صحبت کنم صحت ندارد.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اما با رد برخی اظهارات در باره معرفی کابینه دولت دوازدهم تاکید کرده است که روحانی پشت تک تک وزرای پیشنهادی ایستاده است: «این‌که رییس‌جمهوری با برخی از وزرای پیشنهادی موافق نیستند، صحت ندارد.»
واعظی گفته است: «متاسفانه برخی مطرح کرده‌اند که آقای رییس‌جمهور با چند نفر از وزرای پیشنهادی موافق نیستند و رای اعتماد به آن‌ها را در اختیار مجلس گذاشته‌اند. این در حالی است که آقای رییس‌جمهور روی هر ۱۷ وزیر پیشنهادی جدی‌اند و از آنها حمایت می‌کنند.»
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم تلاش روحانی و اعضای دولت بر این است که همه وزرای پیشنهادی رای خوبی بیاورند: «آن‌چه در ارتباط با عدم موافقت رییس‌جمهوری با برخی وزرای پیشنهادی مطرح شده، صحت ندارد و ایشان راجع به تک تک افراد معرفی شده مشورت و بررسی کرده‌اند و بر روی تصمیم‌شان جدی هستند.»
واعظی همچنین از رسانه‌ها خواسته است به شایعات دامن نزنند: «انسجام دولت موضوعی جدی است و رییس‌جمهوری از روز اول تا پایان پشت همه وزرای خود ایستاده‌اند.»

 

مطالب بیشتر

برگزیده

جبهه‌های جنگ: از سوریه تا غزه
تقابل تهران و تل آویو در جبهه های سوریه و غزه
جبهه‌های جنگ: از سوریه تا غزه
حقوق بشر؛ دغدغه همیشگی‌ سال‌های گذشته
نگاهی‌ به کارنامه حقوق بشری ایران در روز جهانی‌ حقوق بشر.
حقوق بشر؛ دغدغه همیشگی‌ سال‌های گذشته
روحانی بودجه سال آینده ایران را تقدیم مجلس کرد
حسن روحانی با تقدیم لایحه بودجه سال آینده گفت:این بودجه تبلور وعده‌های انتخاب اردیبهشت ۹۶ است.
روحانی بودجه سال آینده ایران را تقدیم مجلس کرد
اورشلیم: تنش میان فلسطین و اسرائیل بالا گرفت
گزارش های مراکز درمانی ٢١٧ فلسطینی زخمی را تا به این جا ثبت کرده اند.
اورشلیم: تنش میان فلسطین و اسرائیل بالا گرفت
بوریس جانسون وارد تهران شد؛ امیدها برای آزادی نازنین زاغری بالا گرفت
گاردین به نقل از همسر زاغری نوشته جانسون تلاش خواهد کرد در این سفر با رییس قوه قضاییه دیدار کند
بوریس جانسون وارد تهران شد؛ امیدها برای آزادی نازنین زاغری بالا گرفت

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE