خبر فوری
سیاسی

تکذیب خبر ممنوعیت صحبت از صلح امام حسن در تلویزیون

 تکذیب خبر ممنوعیت صحبت از صلح امام حسن در تلویزیون
آرمین قبادی
شنبه 13 تیر 1394

 

  • مديران صدا و سيما به تهيه کنندگان برنامه های مذهبی راديو و تلويزيون و نيز بخش های خبری دستور اکيد داده‌اند که درباره صلح امام حسن برنامه سازی نکنند. 
  • پس از انتشار این خبر مدیر روابط عمومی سازمان صدا و سیما خبر صدور بخشنامه نپرداختن به موضوع صلح امام حسن توسط این رسانه را تکذیب کرد.
  • حسن روحانی و دیگر موافقان توافق در روز های گذشته و در حالی‌ که ضرب‌الاجل نهایی مذاکرات ایران با قدرت های جهانی‌ روزهای پایانی را طی‌ می‌ کند از صلح امام حسن سخن گفته و بعضا حصول توافق را به آن تشبیه کرده اند.
  • به گزارش خبر آنلاین معاون رسانه ای سعيد جليلی در دوران دبيری شورای عالی امنيت ملی پيمان جبلی بود که هم اکنون معاون خبر صدا و سيما است.

 

در حالی‌ که روز گذشته حسن روحانی یک‌بار دیگر از صلح امام حسن مجتبی سخن گفت، امروز خبر آنلاین نوشت تهیه کنندگان برنامه های صدا و سیما از برنامه سازی درباره صلح امام حسن مجتبی منع شده اند.

اما پس از انتشار این خبر از سوی خبر آنلاین، مدیر روابط عمومی سازمان صدا و سیما خبر صدور بخشنامه نپرداختن به موضوع صلح امام حسن توسط این رسانه را تکذیب کرد و مدعی شد سیاست این سازمان حمایت کامل و جدی از تیم مذاکره کننده هسته ای است.

خبر آنلاین نوشته بود مديران صدا و سيما به تهيه کنندگان برنامه های مذهبی راديو و تلويزيون و نيز بخش های خبری دستور اکيد داده اند که درباره صلح امام حسن برنامه سازی نکنند. 

حسن روحانی و دیگر موافقان توافق در روز های گذشته و در حالی‌ که ضرب الاجل نهایی مذاکرات ایران با قدرت های جهانی‌ روزهای پایانی را طی‌ می‌ کند از صلح امام حسن سخن گفته و بعضا حصول توافق را به آن تشبیه کرده اند.

روز گذشته روحانی گفت امام دوم شیعیان تصمیمی گرفت که رهبری از آن به عنوان «نرمش قهرمانانه» یاد کرده است.

او توضیح داد زمانی که امام دوم شیعیان تصمیم‌ به صلح گرفت یکی از یاران امام علی پیش او آمد و گفت «ای کاش من مرده بودم و این منظره را نمی‌دیدم» و امام حسن در پاسخ گفت «وقتی دیدم اکثریت مردم این را می‌خواهند نخواستم چیزی که مردم نمی‌خواهند بر آنها تحمیل شود.»

رئیس جمهور ایران سپس افزود تصمیم‌گیری برای صلح سخت‌تر از تصمیم‌گیری برای جنگ است.

به گزارش خبر آنلاین، معاون رسانه ای سعيد جليلی در دوران دبيری شورای عالی امنيت ملی «پيمان جبلی» بود که هم اکنون معاون خبر صدا و سيما است.

گفته می‌ شود چندی پيش حجت الاسلام مهدی طباطبايی در يک برنامه تلويزيونی از عملکرد تيم مذاکره کننده هسته ای دفاع کرده بود اما پس از آن تهيه کننده اين برنامه از سوی مديران سازمان صدا و سيما توبيخ شد. 

 

گفتنی است «صلح امام حسن» عنوان کتابی به ترجمه آیت‌الله خامنه‌ای است که پیش از انقلاب آن را ترجمه کرده بود. این کتاب به داستان صلح امام دوم شیعیان با معاویه، خلیفه اموی، می‌پردازد که رهبر جمهوری اسلامی از آن با عنوان «نرمش قهرمانانه» یاد کرده است.

 

 

مطالب بیشتر

برگزیده

تجمع اعتراضی ایرانیان در سوئد
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در دیدار با جمعی از ایرانیان سوئد از ایستادگی و مقاومت گفته است
تجمع اعتراضی ایرانیان در سوئد
چه بر خانواده‌های فعالان مدنی، سیاسی و کنشگران اجتماعی بازداشتی میگذره؟
گزارش اختصاصی اتاق خبر از حال و هوای برخی از این خانواده‌ها
چه بر خانواده‌های فعالان مدنی، سیاسی و کنشگران اجتماعی بازداشتی میگذره؟
مهره‌ی سوخته نظام یا جنگ بر سر قدرت؟
از ساخت سریال‌ تا تخریب مقامات عالی‌رتبه در صدا و سیمای ملی
مهره‌ی سوخته نظام یا جنگ بر سر قدرت؟
اعتصاب غذای بازداشت شدگان بیانیه گروه چهارده
گفتگوی با مادر فاطمه و محمد حسین سپهری و خواهر پوران ناظمی
اعتصاب غذای بازداشت شدگان بیانیه گروه چهارده
جدال مردان بر سر ورزشگاه رفتن زنان
شش دختر جوان به دلیل تلاش برای ورود به استادیوم بازداشت و به زندان قرچک منتقل شدند.
جدال مردان بر سر ورزشگاه رفتن زنان

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE