خبر فوری
جامعه

محاکمه راننده اتوبوس واقعه خیابان پاسداران برگزار شد

محاکمه راننده اتوبوس واقعه خیابان پاسداران برگزار شد
‎
یکشنبه 20 اسفند 1396
  • جلسه محاکمه محمدرضا ثلاث، راننده اتوبوس واقعه خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد.
  • محمدرضا ثلاث اتهام قتل سه مامور نیروی انتظامی در واقعه پاسداران را پذیرفته است.
  • او گفته ماموران سر او را شکستند و این مساله باعث عصبانیتش شده و با اتوبوس به سمت ماموران حمله کرده است.

 

جلسه محاکمه فردی که مقامات رسمی ایران می‌گویند راننده اتوبوس واقعه خیابان پاسداران بوده است. روز یک‌شنبه در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد.

معاون دادستان تهران در دادگاه علنی که علیه محمدرضا ثلاث برگزار شد اعلام کرد که  او به صورت شفاهی در روز حادثه به ماموران اعلام کرده بود که عصبی است و با اتوبوسی که قبلا در محل پارک شده بود به سمت متاموران حمله ور شده و باعث قتل سه مامور نیروی انتظامی شده است.

معاون دادستان در این دادگاه اعلام کرد: «متهم در اعترافات خود در نزد بازپرس دادسرای جنایی به صراحت تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده است.»

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: «متهم در پاسخ به اینکه چرا در خیابان پاسداران گلستان هفتم حضور داشتید اعلام کرده که برای حمایت از یکی از همفکران خود در محل بوده است.»

معاون دادستان تهران با بیان اینکه متهم تفهیم اتهام شده و اتهامات را صراحتا قبول داشته است، گفت: «او اعلام نموده ما شب‌ها حدود ۳۰ نفر در اتوبوس می‌خوابیدیم که هویت آنها را نمی‌شناسم.»

در دادگاه محمدرضا ثلاث گفته شده که او در بازسازی صحنه لحظه تهاجم عمدی ماموران را تشریح کرده است و او در بیمارستان سجاد معاینه شده است.

معاون دادستان تاکید کرده که او در حال حاضر دچار درجاتی از افسردگی است ولی ابتلا به درجه‌ای از اختلال روانی که سبب فقدان قوه تمیز باشد در معاینه فعلی احراز نشده است.

محمدرضا ثلاث همچنین در دادگاه اعتراف کرده است که ۷ یا ۸  سابقه کیفری دارد. او گفته یک مورد آن حمل مواد مخدر در اتوبوس بوده و سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی سابقه ایراد و جرح با چاقو، تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری اوست.

محمد رضا ثلاث  در جایگاه دفاع از خود گفته است که «در روز حادثه نیروی انتظامی به ما حمله کرد و سرم را شکستند که این کارشان من را عصبانی کرد و من از شدت عصبانیت با اتوبوس به سمت آنها حمله کردم....زمانی که ماموران ناجا به سرم ضربه زدند و از سرم خون آمد من عصبانی شدم و بلافاصله اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم.»

او گفته که برای حمایت از برادر دینی‌اش به آن محل رفته است: «وی برادر دینی من است که به او اتهام سرقت خودروی پراید را نسبت داده بودند درحالی که این فرد نیاز مالی نداشته است که سرقت کند.»

اولیای دم پس از حضور در جایگاه از دادگاه تقاضای اشد مجازات و قصاص را کرده‌اند.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

عمدا یا سهوا؟ سقوط هواپیمای روسی بدست سوری‌ها
خلبان اف۱۶ اسرائیلی بعد از بمباران مواضعی در لاذقیه زیرکانه پشت ایلیوشن «آی ال ۲۰» روسی قرار می‌گیرد
عمدا یا سهوا؟ سقوط هواپیمای روسی بدست سوری‌ها
جایگاه اقلیت کرد در کارنامه حکومت
آیا می توان گفت که تشدید فشار و اعمال زور و خشونت راهکاری برای حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی ست؟
جایگاه اقلیت کرد در کارنامه حکومت
برنامه هفتگی اتاق خبر- ٢٣شهریور
از بن بست سیاسی موجود تا رفتار نظام با کردها
برنامه هفتگی اتاق خبر- ٢٣شهریور
یازده سپتامبر؛ هفده سال پس از فاجعه
قربانیان خاموش، دو جنگ ویرانگر، بی‌ثباتی و خشونت برای خاورمیانه، وحشت برای جهان.
یازده سپتامبر؛ هفده سال پس از فاجعه

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE