خبر فوری
سیاسی

فیروزآبادی: جاسوس‌ها با پوست سوسمار، مارمولک و آفتاب‌پرست می‌خواستند فعالیت اتمی ما را کشف کنند

فیروزآبادی: جاسوس‌ها با پوست سوسمار، مارمولک و آفتاب‌پرست می‌خواستند فعالیت اتمی ما را کشف کنند
‎اتاق خبر
سه شنبه 24 بهمن 1396
  • فیروزآبادی: دشمنان به جای جنگ نظامی با ایران به جنگ هیبریدی روی آورده‌اند.
  • مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا: در جنگ هیبریدی ممکن است تحت عنوان ایرانگرد و فعال محیط زیست جاسوس بفرستند.
  • او همچنین گفته در آمریکا، انگلیس و فرانسه صدها پژوهشکده وجود دارد که در حال مطالعه روی مسائل ایران و شیعیان هستند.

 

مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا در ایران گفته که دشمنان به جای جنگ نظامی با ایران به جنگ هیبریدی روی آورده‌اند. به گفته فیروزآبادی، در جنگ هیبریدی ممکن است، تحت عنوان ایرانگرد و فعال محیط زیست جاسوس بفرستند.

حسن فیروزآبادی، مشاور عالی نظامی رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به خبر دستگیری برخی از فعالان محیط زیست و معاون رئیس این سازمان به اتهام جاسوسی به خبرگزاری ایلنا گفته: «من از آنجایی که در سیستم اجرایی کشور نیستم، در جریان مساله قرار ندارم، اما از آنجایی که ۴۰ سال در میدان امنیت و دفاع کشور کار کرده‌ام، باید این نکته را بگویم که غربی‌ها بعد از هر تجربه‌ای که با ایران کردند، دچار شکست شدند. در سه سال گذشته در اروپا جمع شدند و به این نتیجه رسیدند که جنگ با ایران نمی‌تواند جنگ نظامی، جنگ فرهنگی یا جنگ سیاسی باشد به همین دلیل گفتند که باید با هر چیزی که داریم با ایران بجنگیم و اسمش را هم گذاشتند جنگ هیبریدی.»

فیروزآبادی در تشریح جزئیات جنگ هیبریدی گفته: «در جنگ هیبریدی ممکن است، ایرانگرد بفرستند که جاسوس باشد. ممکن است فعال محیط زیستی بفرستند که جاسوس باشد، ممکن است دانشمند فعال در تحقیقات کشاورزی بفرستند که جاسوس باشد. در دورانی که من خدمت می‌کردم همه این موارد با دلیل و مدرک پیدا می‌شد.»

رییس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح گفته: «به طور مثال یک خانم و آقایی را از آلمان به عنوان جاسوس استخدام می‌کنند، بعد از دوبی و کویت آنها را سوار کشتی ماهیگیری کرده و به خلیج فارس می‌فرستند تا سیستم‌های دفاعی ما را شناسایی کنند، اما وقتی آنها را دستگیر می‌کنیم می‌گویند آنها برای ماهیگیری آمدند و جهانگرد بوده‌اند.»

او در ادامه به نمونه دیگری از موارد «جاسوسی» اشاره کرده که در آن افرادی که چندین سال پیش برای جمع‌آوری کمک به فلسطین به ایران آمده بودند و از مسیر تهران، به ورامین و از آنجا به سمت نایین و یزد راه افتادند، مورد شک ماموران امنیتی قرار گرفتند: «ما به مسیری که انتخاب کرده بودند شک کردیم اگر کسی می‌خواهد برای فلسطین کمک جمع کند باید به تهران و اصفهان بیاید جایی که مردم هستند و پول دارند نه وسط کویر راه بیفتند. آنها این مسیر را ادامه دادند و تا جیرفت کرمان رفتند، زمانی که به تهران رسیدند، خودشان را اجازه دادیم از کشور خارج شوند، اما اموال همراهانشان را نگه داشتیم.»

به گفته فیروزآبادی، در اموال آنها انواع جانوران صحرایی مثل سوسمار، مارمولک و آفتاب‌پرست وجود داشته و ماموران متوجه شده‌اند که پوست آنها امواج اتمی را جذب می‌کند و آن افراد می‌خواستند از طریق پوست این جانوران صحرایی به این نتیجه برسند که ایران در چه مکان‌هایی معدن اورانیوم دارد و کجا در حال فعالیت اتمی است.

فیروزآبادی همچنین گفته در آمریکا، انگلیس و فرانسه صدها پژوهشکده وجود دارد که در حال مطالعه روی مسائل ایران و شیعیان هستند و سعی می‌کنند نقاط قوت و ضعف این کشور را مطالعه کنند.

مشاور فرمانده کل قوای ایران گفته جدول های جاسوسی توسط اطلاعاتی که از طریق ۵۰۰ نفر جمع می‌شود پر می‌شود و این جدول محصول جاسوسی را مشخص می‌کند نه آن کاری که یک جاسوس در حال انجام آن است، بنابراین بسیاری از ایرانی‌هایی که جاسوس هستند و بسیاری از جاسوسان خارجی که در ایران فعالیت جاسوسی می‌کنند، خودشان هم حتی نمی‌دانند که در حال جاسوسی هستند.

او با اشاره به برنامه‌هایی که وزارت اطلاعات در این خصوص گفته: «از ۱۰ سال قبل وزارت اطلاعات مدیران کشور را به خصوص آنهایی که با ابزارهای حساس و دقیق قدرت ملی در حال کار کردن هستند، آموزش می دهد که چگونه غربی‌ها جاسوسی می‌کنند و چگونه ممکن است آنها در خدمت جاسوسی غرب قرار گیرند.»

 

مطالب بیشتر

برگزیده

ونزوئلا ، ازبحران سیاسی تا فاجعه انسانی
با گذشت یک ماه و نیم از بحران ونزوئلا،نگرانیها درباره وقوع یک فاجعه انسانی افزایش یافته است.
ونزوئلا ، ازبحران سیاسی تا فاجعه انسانی
نشست ورشو: نزدیکی جهان عرب با اسرائیل
دومین روز از نشست صلح و امنیت در خاورمیانه
نشست ورشو: نزدیکی جهان عرب با اسرائیل
سرپرست پنتاگون در بغداد - کردهای سوریه در بغوز
آخرین سنگرهای داعش در بغوز در شرق سوریه در حال فرو ریختن‌
سرپرست پنتاگون در بغداد - کردهای سوریه در بغوز
جدال لفظی تهران ،واشنگتن و تل آویو
جدال لفظی تهران ،واشنگتن و تل آویو
جدال لفظی تهران ،واشنگتن و تل آویو

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE