خبر فوری
سیاسی

دادستان کل کشور: فرقه شیرازی به انگلیس وابسته است

دادستان کل کشور: فرقه شیرازی به انگلیس وابسته است
‎
یکشنبه 20 اسفند 1396
  • دادستان ایران با حضور در یک گفتگوی خبری مدعی شد پیروان آیت‌الله شیرازی به انگلستان وابسته هستند.
  • منتظری از اقدام دیرهنگام پلیس لندن انتقاد کرده و آن را توهین به ایران دانسته است.
  • او همچنین به مرگ کاووس سید امامی در زندان اشاره کرده و مدعی شده او از غفلت مسئولان زندان استفاده کرده و درزمان ۱۵ تا ۱۶ دقیقه خودکشی کرده.

 

دادستان کل کشور در گفتگوی ویژه خبری شنبه ۱۹ اسفند حضور پیدا کرد و توضیحاتی را در مورد حمله دو فرد متنسب به هواداران آیت‌الله شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ارائه داد. او در این گفت‌وگوی خبری تاکید کرد: «وابستگی فرقه شیرازی به انگلیس کاملا محرز است. او گفت: اگر جریان و یا فرقه‌ای بخواهد در برابر قانون بایستد و برخلاف مقررات رفتار کند دستگاه قضایی سکوت نخواهد کرد و با عوامل موثر در آن جریان برخورد می‌کند.»

به گفته منتظری پس از چند دقیقه از وقوع حمله متجاوزین این مسئله از سوی کارکنان سفارت به پلیس اطلاع داده شد، اما آنها به جای انجام وظیفه خود و صیانت از سفارت تنها نظاره‌گر این جریان بودند تا جایی که پرچم جمهوری اسلامی پایین آمد.

دادستان کل کشور می‌گوید بدیهی است که این اقدام توهین به کشور میهمان است و شور میزبان موظف است از سفارت کشورهای دیگر حمایت کنند.

او در ادامه به موضوع مرگ زندانیان در زندان‌های کشور که ایران آنها را خودکشی می‌نامد پرداخت و گفت خودکشی در زندان‌ها چند ماهی است که مطرح شده و گاهی اتفاق می‌افتد و در همه دنیا وجود دارد.

به گفته منتظری، مسئولان زندان موظفند که از زندانی‌ها مراقبت های لازم را به عمل آورند. البته ممکن است گاهی کوتاهی‌های صورت بگیرد و افرادی که تصمیم به خودکشی دارند از فرصت استفاده کنند و به مقصود خود برسند.

او همچنین به مرگ فعال کاووس سید امامی، فعال محیط زیست که در ایران به اتهام جاسوسی زندانی شده بود و کشته شد واکنش نشان داد و گفت سید امامی که متهم به جاسوسی بود و اقدام به خودکشی کرد. به گفته منتظری، او تحت مراقبت قرار داشت اما از فرصتی محدود استفاده کرد و توانست درزمان ۱۵ الی ۱۶ دقیقه هدف خود را عملی کند.

دادستان ایران برای توجیه کشته شدن افراد بازداشت‌ شده در بازداشت‌گاه‌ها و زندان‌های ایران به آمارهای خودکشی در جهان اشاره کرده و گفته خودکشی در کشورهای غربی وحشتناک است و طبق آمارهای رسمی در کشور آمریکا به ازای هر ۱۰۰ هزار زندانی ۶۲ خودکشی وجود دارد.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

عمدا یا سهوا؟ سقوط هواپیمای روسی بدست سوری‌ها
خلبان اف۱۶ اسرائیلی بعد از بمباران مواضعی در لاذقیه زیرکانه پشت ایلیوشن «آی ال ۲۰» روسی قرار می‌گیرد
عمدا یا سهوا؟ سقوط هواپیمای روسی بدست سوری‌ها
جایگاه اقلیت کرد در کارنامه حکومت
آیا می توان گفت که تشدید فشار و اعمال زور و خشونت راهکاری برای حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی ست؟
جایگاه اقلیت کرد در کارنامه حکومت
برنامه هفتگی اتاق خبر- ٢٣شهریور
از بن بست سیاسی موجود تا رفتار نظام با کردها
برنامه هفتگی اتاق خبر- ٢٣شهریور
یازده سپتامبر؛ هفده سال پس از فاجعه
قربانیان خاموش، دو جنگ ویرانگر، بی‌ثباتی و خشونت برای خاورمیانه، وحشت برای جهان.
یازده سپتامبر؛ هفده سال پس از فاجعه

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE