خبر فوری
سیاسی

دادستان کل کشور: فرقه شیرازی به انگلیس وابسته است

دادستان کل کشور: فرقه شیرازی به انگلیس وابسته است
‎
یکشنبه 20 اسفند 1396
  • دادستان ایران با حضور در یک گفتگوی خبری مدعی شد پیروان آیت‌الله شیرازی به انگلستان وابسته هستند.
  • منتظری از اقدام دیرهنگام پلیس لندن انتقاد کرده و آن را توهین به ایران دانسته است.
  • او همچنین به مرگ کاووس سید امامی در زندان اشاره کرده و مدعی شده او از غفلت مسئولان زندان استفاده کرده و درزمان ۱۵ تا ۱۶ دقیقه خودکشی کرده.

 

دادستان کل کشور در گفتگوی ویژه خبری شنبه ۱۹ اسفند حضور پیدا کرد و توضیحاتی را در مورد حمله دو فرد متنسب به هواداران آیت‌الله شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ارائه داد. او در این گفت‌وگوی خبری تاکید کرد: «وابستگی فرقه شیرازی به انگلیس کاملا محرز است. او گفت: اگر جریان و یا فرقه‌ای بخواهد در برابر قانون بایستد و برخلاف مقررات رفتار کند دستگاه قضایی سکوت نخواهد کرد و با عوامل موثر در آن جریان برخورد می‌کند.»

به گفته منتظری پس از چند دقیقه از وقوع حمله متجاوزین این مسئله از سوی کارکنان سفارت به پلیس اطلاع داده شد، اما آنها به جای انجام وظیفه خود و صیانت از سفارت تنها نظاره‌گر این جریان بودند تا جایی که پرچم جمهوری اسلامی پایین آمد.

دادستان کل کشور می‌گوید بدیهی است که این اقدام توهین به کشور میهمان است و شور میزبان موظف است از سفارت کشورهای دیگر حمایت کنند.

او در ادامه به موضوع مرگ زندانیان در زندان‌های کشور که ایران آنها را خودکشی می‌نامد پرداخت و گفت خودکشی در زندان‌ها چند ماهی است که مطرح شده و گاهی اتفاق می‌افتد و در همه دنیا وجود دارد.

به گفته منتظری، مسئولان زندان موظفند که از زندانی‌ها مراقبت های لازم را به عمل آورند. البته ممکن است گاهی کوتاهی‌های صورت بگیرد و افرادی که تصمیم به خودکشی دارند از فرصت استفاده کنند و به مقصود خود برسند.

او همچنین به مرگ فعال کاووس سید امامی، فعال محیط زیست که در ایران به اتهام جاسوسی زندانی شده بود و کشته شد واکنش نشان داد و گفت سید امامی که متهم به جاسوسی بود و اقدام به خودکشی کرد. به گفته منتظری، او تحت مراقبت قرار داشت اما از فرصتی محدود استفاده کرد و توانست درزمان ۱۵ الی ۱۶ دقیقه هدف خود را عملی کند.

دادستان ایران برای توجیه کشته شدن افراد بازداشت‌ شده در بازداشت‌گاه‌ها و زندان‌های ایران به آمارهای خودکشی در جهان اشاره کرده و گفته خودکشی در کشورهای غربی وحشتناک است و طبق آمارهای رسمی در کشور آمریکا به ازای هر ۱۰۰ هزار زندانی ۶۲ خودکشی وجود دارد.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
ادامه جنجال‌های اخیر محمود احمدی نژاد و نزدیکان او
احمدی‌نژاد خطاب به قاسم سلیمانی: شریک در ظلم بزرگ به بقایی نشوید
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
رفع حصر رهبران جنبش سبز؛ از وعده تا عمل
مطهری: به ما قول داده بودند تا پایان امسال حصر رفع می‌شود
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
سوئد میان کره شمالی و آمریکا میانجیگری خواهد کرد؟
سفر ناگهانی وزیر امور خارجه کره شمالی به سوئد
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین، کاهش گونه‌های گیاهی و جانوری
افزایش دمای زمین: خطر انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE