خبر فوری
سیاسی

ربیعی با اختلاف یک رای وزیر کار باقی ماند

ربیعی با اختلاف یک رای وزیر کار باقی ماند
‎
سه شنبه 22 اسفند 1396
  • در نوبت اول طرح استیضاح ربیعی وزیر کار مورد بررسی قرار گرفت.
  • علی ربیعی با ۱۲۵ رای مخالف استیضاح و ۱۲۴ رای موافق استیضاح، وزیر ماند.
  • وضعیت سازمان تامین اجتماعی، کاهش تعداد تعاونی‌ها در ایران، عدم رسیدگی به مشکلات کارگران و بازنشستگان و عدم ایجاد شغل برای جوانان از موضوعات مورد استناد نمایندگان موافق استیضاح بود.

 

مجلس شورای اسلامی همزمان با آغاز جلسه رسمی روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند خود، بررسی طرح استیضاح وزیران کار و راه و شهرسازی را آغاز کرد. در پایان جلسه استیضاح علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی او با ۱۲۵ رای مخالف استیضاح و ۱۲۴ رای موافق استیضاح، وزیر ماند.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، در جلسه امروز مجلس علاوه بر طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی توسط نمایندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاوه بر وزرای استیضاح شده، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری، ولی‌الله سیف، رییس کل بانک مرکزی، و حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز در جلسه امروز مجلس حضور دارند.

بر اساس برنامه در ابتدا و در جلسه نوبت صبح طرح استیضاح علی ربیعی وزیر کار و در در نوبت بعدازظهر طرح استیضاح آخوندی، وزیر راه بررسی می‌شود.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به استیضاح خود با بیان اینکه در این وزارتخانه موفق عمل کرده، استیضاح را حق مجلس دانست و گفت: «به اندازه داده‌هایم و ستانده‌هایم عملکرد موفقی در این وزارتخانه داشتم ولی باز هم اگر مجلس به من رای اعتماد در استیضاح ندهد، خود را سرباز کوچک نظام می‌دانم.»

ربیعی با اشاره به اینکه این جلسه استیضاح فرصتی برای بررسی چالش‌های کشور است گفت: «متاسفانه خلاف قانون مواردی از سوی استیضاح‌کنندگان مطرح می‌شود که خلاف آن چیزی است که به عنوان محورهای استیضاح مطرح شده است.»

او شفاف‌سازی را از اقدامات مثبت وزارت تعاون برای کارآمدی شرکت‌ها خواند اما در عین حال خطاب به نماینده‌ها گفت: «قبل از بررسی این موضوع توجه کنید این شرکت‌ها، صندوق‌ها و سازمان‌ها را در چه شرایطی به بنده تحویل دادید.»

وزیر کار ایران با «سوپر مدیر» خواندن خود گفت هیچ‌کدام از پرونده‌های اختلاس مربوط به وزارتخانه تحت مدیریت او نبوده و یک تیم مدیریتی سالم را تشکیل داده است.

پیش از سخنرانی ربیعی، تعدادی از نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح او نیز به عنوان موافق این طرح صحبت کرده و با دفاع از آن خواهان رای مثبت نمایندگان به این طرح شدند.

در همین زمینه حسین مقصودی، نماینده سبزوار در مجلس، «نشنیدن صدای تحصن بازنشستگان و کارگران فولاد توسط وزیر کار را سبب به وجود آمدن اغتشاشات اخیر در ایران» دانست. همچنین شهاب نادری، نماینده مردم پاوه و از دیگر موافقان استیضاح ربیعی نیز با بیان اینکه وزیر کار برای اشتغال جوانان کاری انجام نداده، گفت: «بزرگ‌ترین بنگاه سرمایه‌گذاری کشور مثل شستا و بازنشستگی که هیچگاه مدیریت نداشته‌اند در اختیار این وزارتخانه بوده و با این که متولی کار کارگران و بازنشستگان این وزارتخانه است اما هیچ کاری برای آنها انجام نشده است.»

کاهش تعداد تعاونی‌ها در ایران و نیز وضعیت سازمان تامین اجتماعی از دیگر مسائلی بود که نمایندگان موافق استیضاح ربیعی با استناد به آنها خواهان برکناری او شدند که در عمل ناکام ماندند.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

وعده امتیازات جلیقه زردها را به خانه باز خواهد گرداند؟
امانوئل مکرون در سخنرانی تلویزیونی اش چه گفت؟
وعده امتیازات جلیقه زردها را به خانه باز خواهد گرداند؟
مدیر مالی «هووایی» همچنان در بازداشت
«منگ وانژو» به آمریکا استرداد خواهد شد؟
مدیر مالی «هووایی» همچنان در بازداشت
تقابل از نوع شیمیایی بین اسد و مخالفانش
گفتگو با همن سیدی تحلیلگر مسائل خاورمیانه
تقابل از نوع شیمیایی بین اسد و مخالفانش
حادثه تروریستی چابهار
دو کشته و دهها زخمی
حادثه تروریستی چابهار
حمایت دانشجویان پلی تکنیک از کارگران گروه ملی فولاد
بیست و پنجمین روز اعتصابات کارگران اهواز
حمایت دانشجویان پلی تکنیک از کارگران گروه ملی فولاد

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE