خبر فوری
سیاسی

دادستان کل کشور: فیلم خودکشی سینا قنبری موجود است

دادستان کل کشور: فیلم خودکشی سینا قنبری موجود است
‎
پنجشنبه 21 دی 1396
  • دادستان کل ایران: سینا قنبری معتاد بوده و فیلم خودکشی او موجود است.
  • «فردی که در اراک جان باخته در زندان نیروی انتظامی بوده او نیز خودکشی کرده است.»
  • جعفری همچنین با اشاره به آزادی تعدادی از بازداشت شدگان گفته فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو نبوده و ملاک عمل افراد بازداشت شده.

 

محمدجواد منتظری، دادستان کل ایران در اظهار نظری در مورد سینا قنبری، جوان ۲۲ ساله ای که به طور مشکوکی در زندان اوین تهران جان خود را از دست داده است، گفته او معتاد بوده و فیلم آن نیز موجود است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منتظری در پاسخ به سوالی در مورد سینا قنبری، جوانی که در اعتراضات سراسری اخیر در ایران در تهران بازداشت شد و پس از مدتی گفته شد که در زندان اوین خودکشی کرده است، گفته: «فردی که در زندان اوین خودکشی کرده معتاد بوده و فیلم خودکشی هم موجود است، ولی در عین حال در حال تحقیقات در این زمینه هستیم.»

پیش از این، برخی از منابع خبری اعلام کرده بودند که این جوان در اعتراضات اخیر بازداشت نشده و دلیل دستگیری‌اش حمل مواد مخدر بوده است.

دادستان کل ایران همچنین در مورد وحید حیدری، جوان دیگری که در بازداشتگاهی در اراک به طور مشکوکی جان باخته است گفته: «فردی که در اراک خودکشی کرده در زندان نیروی انتظامی بوده و پزشکی قانونی در حال تحقیق در این زمینه است.»

پیش از این مقامات امنیتی، وحید حیدری را نیز یک معتاد به مواد مخدر معرفی کرده و دلیل بازداشت او را نیز قاچاق مواد عنوان کرده بودند. این در حالی است که به گفته اعضای خانواده او، این جوان نه معتاد بوده و نه قاچاقچی بلکه یک دستفروش بوده و دهم دی ماه در جریان اعتراضات سراسری در همان میدانی دستگیر شده که در آن دستفروشی می‌کرده است.

یک وکیل دادگستری در اراک نیز گفته خانواده حیدری به شدت از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار بوده و بدون دیدن جنازه، مجبور به دفن آن در محلی که ماموران تعیین کرده بودند شده‌اند.

منتظری همچنین در مورد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری اخیر، با اعلام آزادی افرادی که به گفته او نقشی در تخریب‌ها نداشته‌اند گفته: «در این زمینه فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو نیست و ملاک درباره بازداشت‌شدگان، عمل آنهاست.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تاکنون نزدیک به سه هزار و ۷۰۰ نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده‌اند. همچنین دست کم تاکنون ۹۰ دانشجو نیز به بهانه این اعتراضات از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

 

مطالب بیشتر

برگزیده

برنامه هفتگی اتاق خبر- اعتصابات سراسری
از تحصن معلمان تا اعتراض دانش آموزان
برنامه هفتگی اتاق خبر- اعتصابات سراسری
مرگ دریاچه ها و تالاب ها در ایران
مرگ دریاچه ها و تالاب ها در ایران
مرگ دریاچه ها و تالاب ها در ایران
بازسازی سوریه؛ خیز دیگر قدرت‌ها پس از جنگ
خونین‌ترین غائله قرن بیست و یکم؛ جنگ داخلی سوریه تقریبا رو به اتمام است.
بازسازی سوریه؛ خیز دیگر قدرت‌ها پس از جنگ
اعتراض های مدنی و واکنش رسانه های داخلی
گفتگو با دکتر عمارملکی، استادیار دانشگاه تیلبرگ هلند
اعتراض های مدنی و واکنش رسانه های داخلی
برنامه هفتگی اتاق خبر- گفتگو با فیروز نادری
گفتگوی اختصاصی با موفق‌ترین ایرانی ناسا درباره سیاست و آینده‌ی ایران.
برنامه هفتگی اتاق خبر- گفتگو با فیروز نادری

من و تو در شبکه های اجتماعی

پربیننده‌ترین‌ها

شبکه تلویزیونی مرجان. کلیه حقوق محفوظ می باشد © Website Development by AVAMAE